Modern Metal and Wood Hall Tree with Hanging Storage *C Grey Wash
- Made with powder-coated steel. warp-resistant engineered wood. and durable laminate
- 2 fixed shelves for added storage
- 3 metal pegs to store coats. backpacks. or bags
Specifications
| Brand | Ghislaine |
| Fabric Content | 100% MDF |
| Color | Gray |
| Seat Material | MDF |
| Seat Color | Gray |
| Seat Depth | 10 in |
| Seat Height | 10 in |
| Seat Width | 10 in |
| Seat Back Height | 249 in |
| Seating Capacity | 2 |
| Frame Material | Medium Density Fiberboard |
| Frame Color | Gray |
| Assembled Product Weight | 150 lb |
| Recommended Location | Indoor |
| Features | Storage |
| Is Assembly Required | Y |
| Suggested Number of People for Assembly | 2 |
| Assembled Product Dimensions (L x W x H) | 10.00 x 10.00 x 10.00 Inches |




Reviews
There are no reviews yet.