Coat Shoe Rack Bench Set.Entryway Shoe Rack Bench with Coat Hooks.Hall Tree Coat Rack
- Coat hooks in 2 rows together with a sturdy shoe bench. this combination will work together in your entryway to conquer the chaos once and for all.
- We’ve prepared perspicuous instructions for every product. You only need to follow each clear step. you’ll have a practical piece of furniture before you know it.
- Getting tired of the old-fashioned coat rack. we now combined rustic brown and black color to create a perfect combination of innovative industrial products that will make your friends and family appreciate your choice
Specifications
| Brand | Ghislaine |
| Fabric Content | 100% Metal & Wood |
| Color | Brown |
| Seat Material | Metal & Wood |
| Seat Color | Brown |
| Seat Depth | 10 in |
| Seat Height | 10 in |
| Seat Width | 10 in |
| Seat Back Height | 144 in |
| Seating Capacity | 2 |
| Frame Material | Metal & Wood |
| Frame Color | Brown |
| Assembled Product Weight | 150 lb |
| Recommended Location | Indoor |
| Features | Storage |
| Is Assembly Required | Y |
| Suggested Number of People for Assembly | 2 |
| Assembled Product Dimensions (L x W x H) | 10.00 x 10.00 x 10.00 Inches |








Reviews
There are no reviews yet.