Console tables are a little higher and more narrow than most other tables. making them a great fit for hallways and other tight spaces. This versatile table features a clean white finish and pops of gold to create a fun focal point in your room. The gold metal legs and cross base of this piece finish off the look with a timeless sophistication. You’re sure to love the handy storage drawers and rectangular table top to maximize your space.
Features :
- Handy for holding keys or a vase of flowers to greet your guests. this console table is a welcome addition to any home
- Styled with clean contemporary lines for a fresh and modern look
- Crisp white finish brightens up your space
- Gold metal legs continue the glam look
- Enjoy display and storage capacity for any space
- The perfect modern accent piece to hallways. entryways. or living rooms
- Two drawers offer storage space
- Gold metal hardware and legs
- White table surface gives a fresh look
- Easy Assembly Required
- Supports up to 130 lbs.
- 40-inch width x 15.75-inch length x 31-inch height
Specifications
| Brand | Adore Decor |
| Manufacturer Part Number | FUTB10115A |
| Manufacturer | True Innovations |
| Material | Wood |
| Color | White |
| Recommended Location | Indoor |
| Assembled Product Weight | 40.3 lb |
| Finish | MDF |
| Model | FUTB10115A |
| Is Assembly Required | Y |
| Features | Storage |
| Assembled Product Dimensions (L x W x H) | 15.80 x 40.00 x 31.00 Inches |




Reviews
There are no reviews yet.